?>

2019 Dil Tercih Rehberi (Taslak)

20 Haziran 2019 Perşembe akşamı itibariyle ÖSYM 2019 tercih kılavuzunun taslak halini adayların erişimine açmıştı. Excel formatında adaylara sunulan tercih kılavuzu bir çok aday için çok karışık ve detaylı görünmekte.

Bu karışıklığın önüne geçmek için her yıl tercih döneminde kendim kullanmak üzere hazırladığım sadece Dil puan türüyle öğrenci alan bölümleri içeren excel formatındaki tercih rehberini sizlerle paylaşmak istedim. Sayfanın altında bulunan linklere tıklayarak bu rehberin ister excel haline, isterseniz de pdf haline ulaşabilirsiniz.

Cep telefonundan bakacak adaylara PDF formatını, bilgisayar kullanarak bakacak adaylara da excel formatını tavsiye ederim. Excel formatında detaylı filtre ve sıralama özelliklerini kullanabilirsiniz.

Önemli Not: Bu rehberler ÖSYM ve YÖK Atlas verileri kullanılarak sadece bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Özellikle 2019 tercih kılavuzundan aktarılan veriler ÖSYM tarafından nihai tercih kılavuzu açıklandığında değişebilir. Rehberlerde hata tespit etmeniz halinde lütfen bu yazıya yorum yaparak bildiriniz.

Şimdiden herkesin güzel bir tercih dönemi geçirmesi dileğiyle, kalın sağlıcakla 🙂

2019 Dil Tercih Rehberi (Beta) – Excel

2019 Dil Tercih Rehberi (Beta) – PDF

Barış Türkay

İngilizce Öğretmeni

Bir Cevap Yazın