?>

Barış Türkay

23 Aralık 1986 Mersin doğumluyum. İleri İlköğretim Okulu’nda 8. sınıfı tamamladıktan sonra dönemin süper liselerinden olan Cemile-Hamdi Ongun Lisesi’ne devam ettim. 6. sınıfta tanışıp sevdiğim, 8. sınıfta ise dersime gelen öğretmenim sayesinde çok sevdiğim İngilizce ile lise hazırlık sınıfında çok yoğun bir şekilde haşır neşir olmuş oldum.

Lisedeki ilk günümde sınıf tabelaları sayesinde bölüm ayrımlarının farkına varmamla dil bölümüne gideceğimin farkına varmam bir oldu. 2000 yılının başında çocukluk-gençlik arası bir dönemde verdiğim kararın ne kadar da mantıklı bir karar olduğunu her gün biraz daha anlıyorum.

Üniversite eğitimim 2006 yılında Erciyes Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı bölümünde başladı. Çok istekli bir şekilde tercih ettiğim bölümde 1. yılımı tamamladığımda şahsım adına yanlış bir tercih yaptığımı anlayıp tekrardan üniversite sınavlarına hazırlandım ve 2008 yılında mezunu olduğum Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne yerleştim.

2012 yılında üniversiteden mezun olur olmaz Mersin’de bir dershanede İngilizce öğretmeni olarak göreve başladım. 2013 Ağustos – 2014 Şubat arası askerlik görevimi tamamladıktan sonra da bir çok dil öğrencisinin aklında “acaba?” soru işaretiyle duran lojistik sektöründe çalışmaya başladım. MSC Gemi Acenteliği’nde yaklaşık 2,5 yıl kadar çalıştıktan sonra dil eğitimi adına yapacağım çalışmalardan daha çok keyif aldığıma karar vererek eğitim sektörüne dönüş yaptım.

2016-2018 eğitim öğretim döneminde YDS Academy Mersin Şubesi’nde kurum müdürü ve İngilizce öğretmeni olarak görev aldım. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde ise Toros Üniversitesi’nde okutman olarak dil eğitimi vermeye devam edeceğim.

Bu Site Neden Var?

Çok sevdiğim mesleğimi nasıl kazandığıma dönüp baktığımda tesadüflerle dolu bir süreç gözümün önüne geliyor. Ben tüm bu tesadüflerle bugün olduğum yere yönlendirilecek kadar şanslı olabilirim. Ancak maalesef herkes bu kadar şanslı olamıyor. “Aslında benim de dile çok ilgim vardı ama bu alanda nasıl uzmanlaşılır bilmiyordum. Yönlendiren de olmadı.” diyerek geçmişte dil alanında uzmanlaşmış olmayı hayal eden çok insan tanıyorum.

Bu sitenin öncelikli hedefi dil alanında uzmanlaşmak isteyen gençlere yol gösterici olmak. İyi bir dil eğitimcisi olmak için izlemeleri gereken yolda onlara elimden geldiğince rehberlik etmek en büyük hedefim.

Dil eğitimi alanıyla ilgisi olmayan fakat dil öğrenimi konusunda sıkıntı yaşayan insanlara da ışık tutmak istiyorum. Gerek YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS gibi dil sınavlarına hazırlanan adaylara, gerekse de iletişim kurabilmek için dil öğrenmeye çalışan insanlara bu site ve sosyal medya hesaplarım aracılığıyla yol gösterebilmek en büyük temennim.

Sizinle Nasıl İletişim Kurabilirim?

Benimle ister e-mail ile isterseniz de sosyal medya hesaplarım üzerinden istediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Web sitesinde her sayfanın sağ üst köşesinde yer alan sosyal medya simgeleriyle sosyal medya hesaplarıma ulaşmanız mümkün. Ayrıca kullanmakta olduğum sosyal medya hesaplarına ait kullanıcı adlarını ve adreslerini de altta bulabilir veya yine altta bulunan iletişim formunu doldurarak da bana mesajınızı gönderebilirsiniz.

Facebook: barishoca

Twitter: baristurkay

Instagram: turkaybaris

LinkedIn: Barış Türkay

E-Mail: baris@baristurkay.com