chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi
Yerleştirme Sonuçları Bugün Açıklanır Mı? - Barış Türkay
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Yerleştirme Sonuçları Bugün Açıklanır Mı?

ÖSYM’nin açıklayacağı üniversite yerleştirme sonuçları için heyecanlı bekleyiş 9. gününde devam ediyor. Peki bugün sonuçlar açıklanır mı?

ÖSYM’nin tercih döneminde yayınladığı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu‘nun 9. sayfasında bulunan 4. maddede kayıtlarla ilgili şu ibare yer alıyor:

“ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır”

14 Ağustos tarihinde kayıtlar başlamadan önce daha önce de belirttiğim gibi KYK’nın yurt başvurularını alıp değerlendirmesi ve sonuçlandırması gerekiyor. Bu sürecin sağlıklı işlemesi için de 1 hafta gibi bir süreye ihtiyaç var.

Ayrıca yeni öğrencilerin de kayıt tarihlerine göre seyahat organizasyonlarını yapmaları ve kayıt için gerekli belgeleri toplamaları gerekiyor.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda tercih sonuçlarının bugün veya en kötü ihtimalle bu hafta sonu açıklanması gerekiyor. Aksi halde çok sıkışık bir takvim yeni üniversite öğrencilerini bekliyor olacak.

Sonuçların bugün açıklanması ve herkes için hayırlısı olması dileğiyle!

Barış Türkay

İngilizce Öğretmeni

Bir Cevap Yazın